Spełniam swoje marzenia......

Super User. Opublikowano w Spotkania

„Spełniam swoje marzenia

czyli cykl spotkań ludzi z pasja”

 Poniżej filmowa zapowiedż najbliższych czterech spotkań.

 

Jest tak wiele ludzi wokół nas, którzy robią naprawdę fascynujące rzeczy. Będąc w górach spotkałem takich ludzi, których opowiadania sprawiły, że uwierzyłem w spełnienie swoich marzenia. Pamiętam jak Pani Ania Czerwińska na biwaku zimowym NPM, opowiadała o swoich wyprawach. Nie muszę przedstawiać tej osoby nadmienię tylko, że jest ona pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi czyli najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów. Byłem zszokowany, że taka postać światowego himalaizmu jest tak naturalną i swobodną osobą. Jej opowiadania i osobowość sprawiły, że odważyłem się pójść wyżej i dalej. Uważam, że każdy powinien znaleźć swoja Annę Czerwińska by uwierzyć w siebie i w swoje marzenia. Stąd pomysł na organizowanie spotkań z ludźmi z pasją.

Pomyślałem, że na początku opowiem o sobie i moim przyjacielu Andrzeju o naszej wspólnej pasji, jak wszystko się zaczęło i jak fajnie się to wszystko rozwija. Następnie popytam, rozejrzę się wokół i znajdę kolejne osoby, tematy. Okazało się, że bardzo szybko udało mi się znaleźć bardzo ciekawy temat i postać. To na razie tajemnica kto to jest i o czym nam opowie, ale już nie mogę się doczekać tego spotkania….

 Spotkanie trzecie.

Głębia i odment- Tajmenice podwodnego świata.

Prowadzi Radosław Moszczyński - VERT

 (w Atrium MCK Skarżysko-Kamienna). 

  W programie: 

- federacje nurkowe w Polsce (różnice w sposobie szkolenia i uzyskane umiejętności);

- miejsca nurkowe w Polsce i najpopularniejsze dla Polaków (Polska i zagranica - różnice i zalety);

- podstawowe szkolenie CMAS (zalety trudnego szkolenia technicznego); 

 -prelekcja i zdjęcia  - jak jest pod wodą (odczucia i wrażenia, niebezpieczeństwa, fizyka i fizjologia);

- sprzęt i konfiguracje sprzętowe (minimalna konfiguracja turystyczna i techniczna oraz zasady działania);

- rodzaje nurkowań (rekreacyjne, podlodowe, wrakowe, safari, wody tropikalne i zimne);  Pokaz [filmy i zdjęcia] 

- nurkowania w różnych miejscach i porach roku;

- najpiekniejsze nurkowania (delfiny, podlodowe, wrak Thistlegorm, ławice ryb, nocne Lighthouse)

-safari wrakowe;

- nurkowanie w Egipcie;

   Zakończenie  - jak zacząć; - koszty ...; - co daje z nurkowaniem ? 

 

 

Spotkanie drugie.

"Droga do Shangri-La. W dwa lata dookoła Azji"

Aleksandra Nikiel, Łukasz Supergan

 

Czym jest Shangri-La? Jak głosi legenda, to mityczna kraina leżąca w niedostępnych partiach Himalajów. Kraj ten, rządzony przez sprawiedliwych lamów buddyjskich, jest ostoją pokoju i sprawiedliwości. 

Ten kto tam dotrze, musi zostać już na zawsze.

  Jesienią 2010 roku Aleksandra Nikiel i Łukasz Supergan wyruszyli w dwuletnią podróż dokoła Azji, którą nazwali "Drogą do Shangri-La". Z niewielkim budżetem i dwoma plecakami opuścili Polskę, by drogą lądową objechać największy kontynent Ziemi. Cel: poznać ludzi, miejsca i tradycje Azji, dotrzeć tam, gdzie czas zatrzymał się wiele lat temu, na własne oczy zobaczyć nieznane kultury.

  Autostopem przejechali przez Bliski Wschód, na miesiąc przed wybuchem wojny domowej w Syrii. W Iraku odwiedzali świątynie zapomnianego kultu słońca. W Nepalu przyglądali się składaniu krwawych ofiar. Wędrowali wśród najwyższych gór świata: Himalajach i Karakorum, spędzili pół roku w Azji Południowo-Wschodniej, dotarli nad zamarznięte jezioro Bajkał, znane jako Morze Syberii. Po 18-tu miesiącach wspólnej wędrówki, Łukasz samodzielnie spędził pół roku w Azji Centralnej.

  Jak wyglądało spotkanie z mieszkańcami i kulturami Azji? I jak można rzucić wszystko by zrealizować marzenie swojego życia? O tym opowiedzą ... 15 marca w patio MCK w Skarżysku Kamiennej o godz. 19. 

  Aleksandra Nikiel  "Jedno oko na Maroko, drugie na Kaukaz". Romanistyka i prawie specjalistka ds. wschodnich. Swoją pracę magisterską napisała m.in. o literaturze podróżniczej. Uwielbia język francuski, fascynuje się Wschodem, a w górach prawdziwie oddycha. Członkini SKPB Warszawa.

  Łukasz Supergan  Zanim wyruszył na spotkanie z Azją, podróżował po Europie Środkowo-Wschodniej. Wspinał się w Tatrach i Alpach. W 2004 roku pierwszy człowiek samotnie przeszedł Łuk Karpat, pokonując terytoria pięciu krajów: Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji.

 

 Zapraszam serdecznie.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się i już czas na następne.

 

plakat poziomoZaprasza serdecznie.
Kalendarium spotkań.

Super User. Opublikowano w Spotkania

Kalendarium "Spełniam swoje marzenia...

czyli cykl spotkań z ludzmi z pasją."

Pierwsze spotkanie:

Matterhorn 2012 ... marzyliśmy o tym od rok, długie przygotowania i ... o mało co pod szczytem musielibyśmy zawrócić. Prowadzący Robert Stachyra i Andrzej Myrta.

Odbedzie się 14 grudnia 2012roku o godz. 18 w patio MCK Skarżysku Kamiennej.

IMG 1504-2

Spotkanie drugie:

"Droga do Shangri-La. W dwa lata dookoła Azji"

Aleksandra Nikiel, Łukasz Supergan

Odbędzie się 15 marca 2013 roku o godz. 19 w patio MCK Skarżysku Kamiennej.

  Jak wyglądało spotkanie z mieszkańcami i kulturami Azji? I jak można rzucić wszystko by zrealizować marzenie swojego życia? Na te pytania opowiedzą nam Ola i Łukasz.

Spotkanie trzecie:

 “GŁĘBIA i ODMĘT”  -Tajemnice Podwodnego Świata.

  Odbędzie się 21 marca 2014 roku o godz. 17.30 w Atrium MCK Skarżysko-Kamienna.

Zapraszam... obiecuję, że będą kolejne spotkania...

 

Spotkanie drugie- "Droga do Shangri-La

Super User. Opublikowano w Odbyte spotkania

Spotkanie drugie.

"Droga do Shangri-Li. W dwa lata dookoła Azji"

W dwa lata dookoła Azji" Spotkanie odbyło się 15 marca o godz. 19 w MCK w Skarżysku. Tym razem na moje zaproszenie przybyli do Skarżyska Aleksandra Nikiel i Łukasz Supergan. Opowiedzieli nam o swej cudownej podróży życia trwającej dwa lata przez Azję. Dzięki ich opowiadaniom i zaprezentowanym zdjęciom mogliśmy się przenieść w egzotyczne miejsca, poznać kulturę i religię odległych dla nas krajów Azji. Mi osobiście spotkanie bardzo się podobało, obserwując licznie przybyłych słuchaczy jak również mnogość zadawanych przez nich pytania, przypuszczam, że spotkanie podobało się nie tylko mi.

Spotkanie pierwsze-"Matterhorn"

Super User. Opublikowano w Odbyte spotkania

Spotkanie pierwsze "Matterhorn 2012"

Witam wszystkich serdecznie.. Takimi słowami 14 grudnia 2012 roku o godzinie 18 rozpocząłem powitanie wszystkich przybyłych ludzi na nasze pierwsze spotkanie z cyklu "Spelniam swoje marzenia.." dotyczące naszej wyprawy na Matterhorn. W takim samy serdecznym tonie teraz za pośrednictwem mej strony chciałbym podziekować wszystkim gością, że zdecydowali się poświęcić nam swój piatkowy wieczór i obejrzeć  przygotowaną przez nas prezentację. Wraz z Andrzejem planowaliśmy podejść do każdego indywidualnie. W przypadku moich znajomych przywitać się, natomiast w przypadku osób nam nie znanych zapoznać się i wymienić kilka zdań. Nie udało nam się tego zrobić,  mam nadzieję uda nam się to podczas następnego spotkania :) Zależy mi by te spotkania miały forme swobodną i  przyjacielską, mam nadzieję takie też było to spotkanie i takie będą następne.

Szczególne podziękowania dla:

-MCK Skarżysko w osobie Krzysztofa Szczygła za stworzenie nam wrecz perfekcyjnych warunków do przeprowadzenie prezentacji.

-dla Tomasza Wolskiego za muzykę do prezentacji jego własnego autorstwa.

-Podziękowania dla Michała M. http://www.mojeswietokrzyskie.pl/ za przekazanie mi zdjęć z prezentacji.

Poniżej zdjęcia, które otrzymałem od Janusza. Dziekuję.

 

 

?>?>