A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

XIV Zimowy półmaraton pieszy w Końskich 09.02.2013

Super User. Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

W dniu 09.02.2013r. odbył się XIV Zimowy Półmaraton Pieszy (25 km) zorganizowany przez PTTK -  Końskie, w którym uczestniczyła część naszej grupy. (Min. Remek z żoną Izą, Ela z córką Kasią i Janek). Po oficjalnym zapisaniu się na listę uczestników (o godz. 9) zwiedziliśmy Muzeum Historyczne mieszczące się w budynku PTTK.  

Następnie autokarami udaliśmy się do Ruskiego Brodu, gdzie organizatorzy wyznaczyli start naszej wyprawy. W drogę wyruszyliśmy zwartą grupą. Na pierwszym postoju ogrzaliśmy się przy ognisku podczas pieczenia pysznej kiełbasy. Porcje przewidziane na osobę były zaskakująco duże. Baliśmy się, że nie będziemy w stanie ich zjeść. Kiedy byliśmy już bardzo posileni ruszyliśmy w dalszą drogę. 

 

Trasa półmaratonu wyznaczona była bardzo ciekawie, choć w brew pozorom wcale nie było łatwo. Miejscami była to trudna trasa, zwłaszcza dla średnio zaawansowanych i mniej doświadczonych piechurów. Częściowo korzystaliśmy z dróg publicznych. Nie obyło się również bez wędrówki leśnymi drogami. W drodze było czasem dość ślisko, miejscami musieliśmy pokonać głęboki śnieg lub wędrować koleinami wyjeżdżonymi przez ciężkie samochody. Poszczególne odcinki miały różne stopnie trudności i oznaczenia. Wędrowaliśmy miejscami szlakiem niebieskim i wyznaczonym pomarańczowymi kropkami.  

  Ze Starej Kuźni szliśmy bardzo ośnieżonym odcinkiem do mety usytuowanej w klubie „KAESEMEK”. Czekała tam na nas gorąca zupa pomidorowa, kawa i herbata. 

  Po odebraniu certyfikatów udziału zmęczeni lecz szczęśliwi wracaliśmy do domu.

Autor:Janek i Kasia.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>