A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Rajd narciarski 10 luty

Super User. Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

W niedzielę,10 lutego 2013 roku, doszła wreszcie do skutku długo oczekiwana wyprawa biegania na wąskich deskach. Jak zwykle inicjatorką takiej formy rekreacji była Irena. Miejscem spotkania były dukty Świniej Góry. Sprzyjała temperatura minusowa i świeży śnieg oraz zasypany białą kołderką sędziwy las, pamiętający przemykających tu i ówdzie partyzantów, o czym świadczą liczne tablice i pomniki.

 Terenia wywiozła nas do Leśniczówki Jastrzębia, skąd niemrawym tempem z początku wyjechaliśmy na spotkanie Grzesia, który przywędrował z ulicy Kilińskiego. W trójkę szusowaliśmy przez wzgórki ku leśniczówce Świnia Góra, gdzie do nas dołączyli narciarze z Bliżyna w ilości 10 osób.

Padła jak grom z jasnego nieba informacja, że za chwilę będzie grochówka! - i stało się... Po konsumpcji nasza trójka odjechała dowartościować się na okolicznych bezdrożach, co nas doprowadziło aż do leśniczówki Wilczy Bór, przyszło nam też brodzić po mokradłach lekko przymarzniętych. Inni biesiadnicy oddali się dalszej konsumpcji przywiezionych produktów.... 

Po kilku godzinach,  pozostało nam tylko wracać do głównego duktu z Zagnańska do Bliżyna. Cała eskapada liczyła 20 km i dla mnie zakończyła się przemokniętymi butami oraz bardzo przyjemnym (bo wiem dlaczego) bólem pleców.

Autro: Janusz

 

Komentarze   

 
0 #2 Janusz 2013-02-18 12:09
Gorszy jest ból,gdy nie wiem skąd się bierze... a tu wiem. :lol:
Cytować
 
 
+1 #1 roberto 2013-02-17 21:28
Janusz, proszę wyjaśnij o co chodzi z tym przyjemnym bólem pleców, napisałeś nawet bardzo przyjemnym?:)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>