A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Rajd narciarski 23 luty

Super User. Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

W sobotę, 23.02.2013, dręczeni niepokojem o komfort jeżdżenia na nartach, wyruszyliśmy busem "Kleks" do miejscowości Samsonów Ciągłe, a stamtąd na deskach w stronę lasu do szlaku zielonego. Nie przestraszyło się wątpliwej pogody 7 osób, w tym jedna kobieta - Irena, niestrudzona inicjatorka wyjazdów.

Po dotarciu do lasu napotkaliśmy obelisk upamiętniający wojenne wydarzenia - widziałem go pierwszy raz, gdyż nie stoi przy głównym szlaku. Las wyglądał pięknie w zimowej szacie, ścieżki posypane świeżym przewianym śniegiem umożliwiały sprawne poruszanie się na byle jak posmarowanych nartach. Tylko Irena miał deski przygotowane w serwisie...  co niestety skutkowało nadmiernym cofaniem się narty w momencie odbicia.

 

Po dotarciu do szlaku zielonego pieszego relacji Zagnańsk – Bliżyn ruszyliśmy w kierunku północnym, czekało nas kilkanaście kilometrów  marszobiegu. Na Świniej Górze skorzystaliśmy z trwałej osłony w postaci "kurnej chaty", miejscowi z dużą wprawą rozpalili ognisko i zaczęło się smażenie kiełbasek. Tutaj wykonałem kilka zdjęć obrazujących biesiadę.

Ponieważ nie była to moja pora karmienia, ja i Irena zostawiliśmy rozbawione towarzystwo i udaliśmy się w dalszą drogę w kierunku leśniczówki Jastrzębia, gdzie na nas czekał podwozda w postaci samochodziku wraz z Terenią.

Przypuszczam, że był to ostatni bieg tej zimy, na co wyraźnie wskazują prognozy pogody, zwiastujące odwilż. Sezon ten uważam za udany - byłem na sześciu rajdach w obrębie Świniej Góry oraz na kilku po moich pobliskich równinkach.

Autor tekstu i zdjęć: Janusz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>