A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Rajd Skarżysko-Łazy-Bernatka 2 marzec.

Super User. Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

 

Pogoda tego dnia nie zachęcała do pieszych wędrówek, jednak mimo tego zebrała sie grupa osób chętnych do wędrówki. Busem pojechalismy do Szydłowca, a dalej poprowadził nas w kierunku Skarżyska Andrzej. Początkowo drogą asfaltową, pózniej drogą leśną. Trasa rajdu była tak zaplanowana, że mimo nadal sporej ilości zalegającego śniegu, wędrówka nie stwarzała żadnego problemu.

  Idąc drogą leśną w pewnym momencie Ela stwierdziła, że wydaje się jej, że dróżka odchodząca w lewo około 60 m, a następnie skręcając w prawo i pokonując następnę 60 m znajduję się pomnik. Podchwyciłem od razu temat i zachęciłem Elę by to sprawdzić http://p...pack/propecia/. Snieg był tam nie ubity, ale to nam nie przeszkodziło i jak się okazało było warto.

  Znależliśmy pomnik poświęcony Żołnierzom Armi Krajowej oddziału „Marii” poległym w walce z Niemcami pod Huciskiem za wolność ojczyzny w dniu 27.08.1944 roku koledzy rodziny, społeczeństwo.

  Szkoda, że przy drodze nie ma żadnej tabliczki informacyjnej o tym, ze kilka metrów od drogi znajduję się pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w walce o wolność.

Dalej na trasie napotkaliśmy na drewniane ławki i stolik, gdzie można było odpocząć, zjeść jakiś posiłek, bądz chwilę pomedytować:)

Autor: Robert


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>