IX 25-tka świętokrzyska

Super User. Opublikowano w Wyprawy Rok 2013

W sobotę 23 marca wziąłem udział w IX 25- tce świętokrzyskiej.  Rajd organizowany był przez PTTK Kielce.  Pogoda była raczej mało zachęcająca, gdyż rano koło godz. 6.30 gdy wyruszaliśmy wraz z moimi dwoma kolegami Michałem i Tomkiem do Kielc termometr wskazywał -14 stopni.  Dla mnie pogoda była wręcz idealna, przynajmniej wiedziałem, że tego dnia się nie spocę:).  O dziwo na dworcu PKS w Kielcach, skąd mieliśmy przejechać autobusem na miejsce startu imprezy, czyli do Bodzentyna była spora grupa uczestników.  W Bodzętynie zostało zrobione grupowe zdjęcie uczestników rajdu po czym wszyscy wyruszli na szlak.  Spotkałem kilku znajomych poznanych wcześniej na rajdach koneckich. Na początku szedłem z Pawłem, troszkę sobie pogadaliśmy o najbliższych planach, okazało się ze za miesiąc znów się spotkamy na kolejnym rajdzie tym razem w Busko Zdrój.

 

  Trasa rajdu według mnie bardzo ciekawa, urozmaicona. Góry Wymyslona i Radostowa przypomniały jednoznacznie, że znajdujemy się w Górach Świętokrzyskich. Schodząc właśnie z Radostowej , miałem zabawną przygodę. Idąc pięknie zaśnieżonym wąwozem, o bardzo nie równym podłożu chciałem zrobić krótkie nagranie. Zagapiłem się i jak łatwo się domyśleć upadłem. Całe zdarzenie będzie można obejrzeć na nagraniu:).

Doszedłem do mety po 12. Na mecie był już mój znajomy, zjedliśmy kiełbaskę upieczoną na ognisku w miłym towarzystwie witających na mecie przedstawicielek organizatora imprezy. Z kolęgą siedząc przy ognisku doszlismy do wniosku, że nie ma sensu czekać na autobus powrotny z Cedzyny do Kielc, dlatego drogę tą pokonaliśmy pieszo.  W ten sposób przeszedłem w sumie tego dnia 33 km.  Był to bardzo mile spedzony dzień.

Autor zdjęć i artykułu: Robert


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>