A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Rajd 14 kwietnia

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

  Po upewnieniu się w sobotę, że bus do Przysuchy z godziny 7.55 będzie jechał, śmiało ruszyliśmy na niedzielny rajd. W Chlewiskach wpadliśmy na chwilę do kościoła, który przy ostatniej naszej bytności był zamknięty. Udało się zrobić kilka zdjęć jego wnętrza.

 Staszek i ja stanowiliśmy minimalną grupę, a to z powodu „Pięćdziesiątki po Ponidziu” i innych okolicznościowych zdarzeń. Dlatego mogliśmy wprowadzić pewne zmiany w zaplanowanej trasie polegające na wyszukiwaniu źródeł w okolicach Huty i Leszczyn.

Źródło w Hucie jest zabudowane i zadbane, być może mieszkańcy korzystają z jego wody. Postanowiliśmy też dotrzeć do źródła Śmieroty w okolicach Leszczyn. Asfaltowa droga doprowadziła nas do ostatnich zabudowań, gdzie tamtejszy mieszkaniec poinformował nas, że teraz źródło może być niedostępne z powodu roztopów. Faktycznie w lesie było mnóstwo topniejącego śniegu, ponadto drogi leśne, niegdyś przejezdne, zostały mocno zniszczone po wycince lasu. Uznaliśmy, że znak informujący „Koniec świata” był adekwatny do istniejącej sytuacji.

 

Nie pozostało nic innego, jak wycofać się i wrócić do szosy Aleksandrów-Mroczków. Musieliśmy ostro maszerować, aby nadrobić stracony czas. W Rędocinie przy warsztacie garncarskim zrobiliśmy przerwę śniadaniową, przy okazji oglądając odpady poprodukcyjne. Do Płaczkowa przybyliśmy na pół godziny przed odjazdem busa. Turyści piesi nie lubią bezczynności, toteż ruszyliśmy w stronę Bliżyna. Bus dopadł nas w Górkach 2. Licznik wymierzył 21,5 km. Na trasie troszkę mżył deszcz, albo jak kto woli opadała mgła. 

Trasa rajdu : Chlewiska – Huta – Leszczyny – Majdanki – Borki – Rędocin – Mroczków – Płaczków – Górki

Żródło: "Okolice Radomia" wydawnictwo Compass.

 

Autor tekstu i zdjęć: Edward


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>