A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Ścieżką pośród pól- rajd 25 kwietnia

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

Ścieżką pośród pól tak wesoło, lekko iść – rajd 25 kwietnia

Tak właśnie maszerowaliśmy z Bodzentyna przez Szerzawy do Bodzentyna. Zgodnie z logiką, odległość z Bodzentyna do Bodzentyna równa się 0, ale nasza trasa wynosiła ok. 19 kilometrów i prowadziła początkowo niebieskim szlakiem do Śniadki Parcele, a potem bez szlaku przez Szerzawy do Bodzentyna. 

Jak było? Pięknie było! Towarzyszył nam kielecki wiatr, który wiał dosyć mocno, ale był ciepły. O wrażenia muzyczne zadbały skowronki, które wygrywały w konkurencji z warczeniem traktorów pracujących w polach. A zapachy! Te były też wszechobecne, nazywamy je „folklorem” i, choć nie każdy je lubi, są nieodłączną częścią wiosennych uroków.

 

Wszystko przebijały widoki na okoliczne pola – ileż tu możliwości ułożenia pasków: poziomo, pionowo, ukośnie, w kombinacjach skosów i pofalowań. To trzeba zobaczyć i nie sposób się nie zachwycić. 

Na trasie nie obyło się tez bez przygód. Tym razem mieliśmy problemy z forsowaniem Psarki. Pierwsze przejście tej rzeczki odbyło się po małym niezbyt stabilnym mostku, ale po zatoczeniu prawie pełnego koła dotarliśmy do Psarki w innym miejscu i tu nie było kładki. Skończyło się to pokonaniem rzeczki w bród (woda była tak zimna, że zapierało dech, a potem po wysuszeniu stóp i założeniu skarpet miało się uczucie cudownego ciepła) lub po leżących nad woda pniach.

Może kogoś zainteresuje, że natrafiliśmy też na bobrowe żeremie w okolicach rzeczki Sieradowianki. Niestety jego twórcy i mieszkańcy nie wyrazili ochoty na spotkanie z nami, więc wywiadu nie będzie. 

 

Na trasę wyruszyliśmy o godz. 9 45, a do Bodzentyna wkroczyliśmy o 13 40.

Żródło: "Góry Świętokrzyskie" wydawnictwa Compass

Autor tekstu: Ania

Autor zdjęć: Edward


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>