A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Spotkanie z twardzielami czyli rajd 1 maja.

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

 Tego dnia nie można liczyć na żaden publiczny transport z wyjątkiem pociągów i autobusów miejskich. W tej sytuacji wybraliśmy się do Zagnańska i zrobili pętelkę od i do stacji. Pętelka miała długość 23 km i pokonaliśmy ją w czasie ok. 5 godzin 20 minut. Były momenty, że wydawała się pętlą na szyję, ale z zaciśniętymi zębami siłą woli pokonałam tę trasę. Choć dziś wydaje mi się, że to ona pokonała mnie. 

Pogoda dopisała; las, przez który szliśmy cieszył oczy świeżą zielenią, bez trudu znaleźliśmy drewniany krzyż partyzancki znajdujący się w przy leśnej drodze. Potem na czerwonym szlaku spotykaliśmy uczestników rajdu „Twardziel Świętokrzyski”, którzy mieli za sobą całą noc wędrówki i pokonywali już siedemdziesiąty kilometr, zostało im jeszcze 30. Nikt z nich nie narzekał, choć wydawali się już zmęczeni, ale omijali kałuże ze spokojem, grzecznie wymieniali uprzejmości ze zwykłymi Łazikami Świętokrzyskimi. 

 A Łaziki zahaczyły o Dąbrowę, wlazły w okolice kopalni Wiśniówka, która z góry wygląda jak wieki kanion. Potem po marszu polnymi i asfaltowymi drogami trzeba było przedzierać się przez różne ugory, nogi plątały się w trawie i ukrytych w niej jeżynach. Poza tym niektórzy z nas mieli wrażenie, że tylko po to tylko schodzimy z jakiegoś wzgórza, żeby zaraz wdrapać się na następne. Ale na pociąg zdążyliśmy!

To może i my jesteśmy twardzielami?

Poniżej mapa rajdu:
generic levitra online

 Zródło: "Góry Świętokrzyskie" wydawnictwa Compass.

 Autor tekstu: Ania

Autor zdjęć: Edward


 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>