A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Rajd wiosenny 5 maja

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2013

Przeszliśmy trasę: Łączna – Wzdół Wiącka – Podłazie – Barbarka – Orzechówka – Kamionka – Kamienna Góra – Podkonarze – Bodzentyn.

Wyjazd do Łącznej pociągiem o godzinie 7.30. Start o godz. 7.50.

Trasę tę przemierzamy często, ale uważam, że najpiękniej prezentuje się wczesną wiosną. Można wtedy podziwiać Pasmo Klonowskie, Kamień Michniowski pokryty seledynowymi plamami świeżego listowia, buczyny na tle ciemnej zieleni świerków i jodeł. Pola  w tym czasie też są atrakcyjne, bo  zaorane łany kontrastują z zielenią wschodzących zbóż. Krótko mówiąc uczta dla oczu i obiektywów aparatów fotograficznych.

 Tym razem po wyjściu z lasu koło Kamionki byliśmy zaskoczeni pustką w miejscu, gdzie zawsze cos było. Tylko co? Wkrótce wyjaśniło się, że brak okazałego domu. Sądząc po zgliszczach, prawdopodobnie spłonął w pożarze. 

W drodze od Kamionki przez Kamienną Górę mieliśmy piękne widoki na Dolinę Bodzentyńską i Pasmo Łysogórskie. Z okolic Podkonarza odsłoniły się kolorowe pola Sieradowic a także Góra Sieradowska.

Bez  pośpiechu dotarliśmy na przystanek obok gmachu liceum w Bodzentynie. Wyjechaliśmy Witkobusem o godzinie 12.03.Długość trasy – 17,2 km. 

Zródło:"Góry Świętokrzyskie" wydawnictwo Compass.

Autor tekstu i zdjęć: Edward

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>