Gran Canaria

Opublikowano w Rok 2013

Gran Canaria- część pierwsza.

Tak się w tym roku złożyło ze nasza kochana wnusia zaprosiła nas do wspólnego spędzenia wakacji. A ponieważ dziadki kochają swoje dzieci i wnuczęta więc cóż było robić. Zapakowaliśmy się z żoną w samolot i fruuu do Anglii. No a stamtąd dalej na tydzień udeżylim w CANARY -:)

Moje stadko oczywiście dzień w dzień pławiło się w słoneczku nad basenami hotelowymi i raz (ze mną) na plaży (zrobiłem sobie 13km wypad wzdłuż morza na wydmy i nie dałem rady na nie wejść - poparzyłem sobie stopy od piasku -:) , a z góry też mnie nieżle wzieło podczas wcześniejszej wędrówki górskiej także byłem równo opalony -:) . Pogoda była iście kanaryjska (chyba tam tak zawsze -:) , słoneczko świeciło , w nocy 20' było. Hotel super , jedzenie pychota , napitki różnych gatunków praktycznie przez cały dzionek . No istny raj na Atlantyku. A że nie byłbym sobą żeby tam trochę nie połazić no to posyłam parę fotek z mojej górskiej (!!!) wyprawy.

 

Z poziomu morza autobusem linii 18 i po godzinie jazdy , przejechaniu 38km i wdrapaniu się na wysokość 1200m npm wystartowałem z uroczej wioski AJACATA. I tak przez Roque Nublo , Pico de las Nieves (1950m npm - najwyższy szczyt Gran Canarii !!! ) do San Bartolome przez 31km i 1100 m przewyższenia w niesamowitej spiekocie udało mi się odkryć trochę uroków tej pięknej wyspy. Tam naprawdę są góry !!! A trasa którą jechałem jest chyba szosą tysiąca zakrętów , coś niesamowitego -:) Na paru zdjęciach z chmur wyłania się najwyższy szczyt Hiszpanii - Pico del TEIDE 3718m npm na sąsiedniej Teneryfie. Polecam każdemu -:) Już mi skóra parę razy zlazła więc już jestem do siebie podobny.

 

Gran Canaria- część druga.

 Witam ponownie. A to tym razem takie moje włóczenie z widoku okna hotelowego -:) Ostatniego dnia zrobiłem sobie jeszcze jedną , niezaplanowaną górską wędrówkę . Z hotelu do wysokości 500m npm i z powrotem . Wyszło mi 18km i 850m przewyższenia a wspiąłem się na jakąś tam górkę o wys 520m npm To była taka wyprawa nie planowana wcześniej , taka ,,spontaniczna,, -:)

Pozdrawiam Staszek.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>