One day in Peak District

Opublikowano w Rok 2014

Witam 

Tak się złożyło , że święta spędzaliśmy w domu ale sylwestra już nie. A gzie moglibyśmy być w okresie noworocznym jak nie u dzieci w Anglii :) No to powitaliśmy nowy rok i żeby spalić trochę kalorii poświątecznych wybrałem się w piątek na wycieczkę w niedaleki Peak District.

Najstarszy Park Narodowy w Wielkiej Brytanii który odwiedzałem już dziesięć razy (!!!) Do tej pory wędrowałem zawsze po północnej części parku , tzw Dark Peak która jest wyższa (wiadomo dlaczego tam :) bardziej dzika i gdzie królują rozległe wrzosowiska. Poznałem już te tereny nie gorzej niż moje rodzinne Góry Świętokrzyskie. Tym razem poruszałem się po południowej stronie tzw White Peak , bardziej cywilizowaną część, niższą w której dominuje wapień. No cóż , też pięknie choć ze względu na czas nie zrealizowałem całego ,,mojego programu,, ale to  może następnym razem :)

 

  Trasa długości 40km , taka pętelka :  Fox House - Big Moor - Froggatt Edge - Curbar Edge - Baslow - High Rake - Stoney Middleton - Calver - Grindleford - Gramby Wood - Fox House  To tak na dobry początek tegorocznego wędrowania po Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję , że jeszcze w tym roku parę kilometrów tam przejdę :)

Pozdrawiam znad filiżanki herbaty (może angielskiej:) Staszek M

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>