Urlop w Anglii-PENNINE WAY eighth day

Opublikowano w Urlop w Anglii

Środa 14 sierpnia

Szlak z miasteczka ALSTON prowadzi wzdłuż doliny rzeki SOUTH TYNE pośród łąk i wrzosowisk. Łagodnymi pagórkami , przez około 20km (ale i tak uzbiera się około 500m przewyższenia) po drodze z jedną wioską - SLAGGYFORD . Od której przez dwa kilometry po dawnym torowisku wąskotorówki i dalej przez łąki dochodzi do wioski GREENHEAD. A tu wita nas NORTHUMBERLAND NATIONAL PARK , czyli Humbria .

Urlop w Anglii-PENNINE WAY seventh day

Opublikowano w Urlop w Anglii

Wtorek 13 sierpnia

  W nocy wszystko poschło , buty nawoskowane , za oknem piękny poranek , więc na cóż jeszcze czekać -:) Wyruszam z DUFTON pełen optymizmu na najwyższą górę Anglii !!! No może niezupełnie  -:) Wspinam się kilkukilometrowym podejściem na taką angielską Babią Górę , czyli jakby Tatr nie było to by Baba najwyższą była. Tak samo jest z CROSS FELL (893m) - po za piękną krainą LAKE DISTRICT , gdzie są najwyższe szczyty Anglii to właśnie ta góra jest najwyższa -:)

Urlop w Anglii-PENNINE WAY sixth day

Opublikowano w Urlop w Anglii

Poniedziałek 12 sierpnia

W nocy mocno padało ale poranek był piękny z tęczą na niebie. Na początek po drodze dwie górki KELTON HILL (412m) i HARTER FELL (481m) i jak zwykle pośród traw i wrzosowisk. A póżniej wędrówka piękną doliną rzeki TESS z licznymi kaskadami i wodospadami. Cały czas wzdłuż TESS obok klifów FALCON CLINTS z jednej a DANGER AREA (czyli ichni poligon) z drugiej strony. Po drodze potężny , położony na wysokości 495m kilkudziesięciometrowy wodospad CAULDRON SNOUT.

Urlop w Anglii-PENNINE WAY day fifth

Opublikowano w Urlop w Anglii

Niedziela 11 sierpnia 

No i pogoda się trochę zmieniła. Ranek pogodny , ale zbierały się chmury i kolo południa po raz pierwszy w tym roku w Anglii na szlaku mnie zlało . Na szczęście bardzo nie zmokłem , a póżniej ładnie się wypogodziło i szybko mnie wysuszyło (szybko szedłem - to dlatego -:) Z HAWES parokilometrowe podejście wśród traw i wrzosowisk na GREAT SHUNNER FELL (716m) i równie długie zejście do wioski THWAITE. Piękne widoki po drodze !!! Póżniej trochę do góry i parę kilometrów brzegiem pięknego kanionu wyrzeźbionego przez rzekę SWALE do wioski KELD .

Urlop w Anglii-PENNINE WAY day fourth

Opublikowano w Urlop w Anglii

Sobota 10 sierpnia  

Porządnie wyspany i odświeżony nadal poruszam się po pięknym YORKSHIRE . Dzisiaj jest jeden z ładniejszych odcinków , wreszcie parę porządniejszych szczytów (dlatego tego dnia ja taki ładny -:) Niedaleko MALHAM jest piękny klif wapienny MALHAM CAVE u podnóża którego wypływa sobie rzeczka. Dalej wąwozami pośród wapieni szlak prowadzi do zbiornika MALHAM TARN a za nim...

?>?>