A DZ061 P1270007-1 Grzyb Mirz080 1 Zabytkowy dom 1 IMG 0701-1

Marzec Łazików

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2014

Niestety, nie był to miesiąc szczególnie obfitujący w wycieczki piesze. Pogoda raczej nas nie rozpieszczała, więc wypraw było niewiele. A raz zdarzyło się nam, że z powodu braku planowanego busa musieliśmy zmienić trasę i przejść do Pleśniówki, choć tam bywamy dosyć często.
Pokażę dziś te miejsca, które odwiedziliśmy pierwszy raz – nasze marcowe odkrycia.

Lutowe rzeki

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2014

 W lutym Łaziki wędrowały nad naszymi rzekami. Przeszliśmy spory kawałek brzegiem Kamiennej podczas trzech różnych wycieczek. Na pierwszej dotarliśmy do pozostałości motorowni młyna w Gilowie. Sam młyn już nie istnieje, ale pozostała ruina murowanej motorowni, która napędzała młyn w przypadku niskiego stanu wody w rzece.

Styczniowe odkrycia

Opublikowano w Rajdy Skarżyskie Rok 2014

W styczniu pogoda nie zawsze sprzyjała wędrówkom, ale mimo wszystko udało nam się znaleźć kilka ciekawych obiektów na naszych trasach.
Największą niespodzianką była zapewne wyprawa nad Balaton, który okazał się niedużym zbiornikiem wodnym na wschód od Starachowic. Przy okazji nasi wędrowcy obejrzeli  malownicze skałki na południe od Komorników. Rozkładają się one na wzgórzu w pobliżu Zalewu Brodzkiego, zajmują spory teren i zachwycają oryginalnymi kształtami.

?>?>