Słowik- Niestachów 08.02.2015

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Kolejna niedziela czwarta z rzędu. Tym razem nie miałem problemu z wymyśleniem sobie trasy rajdu. Pomyślałem, że rozpocznę dzisiejszy rajd tam gdzie go zakończyłem w ostatnią niedzielę czyli w Zagrodzie a dokładnie w miejscowości Słowik. 

 

Wstałem po 6 rano, kąpiel, szybkie śniadanie i do samochodu. Jaka miła niespodzianka mnie spotkała, gdy wyszedłem na zewnątrz i zobaczyłem duża ilość świeżego puchu śnieżnego. Z wielka radością wsiadłem do samochodu i pojechałem na dworzec w Kielcach. Tam zostawiłem samochód, następnie przesiadłem sie do busa w kierunku Jędrzejowa, oczywiście wysiadłem już we  wcześniej wspomnianym Słowiku.

Rajd Suchedniów-Wykus-Starchowice 25.01.

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Rajd z Suchedniowa do Zagnańska przez Wykus prowadzi przez wiele interesujących miejsc głównie związanych z walami partyzanckimi na ziemi Świętokrzyskiej.

Niedzielny poranek rozpocząłem o 6.58 na dworcu PKP w Skarżysku Kamiennej przy temperaturze 0 stopni Celsjusza. Stąd pociągiem pojechałem do Suchedniowa. Przy okazji na dworcu w Skarżysku korzystając z chwili oczekiwania na pociąg obejrzałem lokomotywę Pt-47.

Wracając do rajdu, pociągiem dojechałem do stacji Suchedniów Północny skąd rozpocząłem swój rajd szlakiem zielonym. Warunki do marszu były nie zbyt zachęcające, bardzo mokro wilgotnie, grzęzłem miejscami po kostki w błocie i wodzie. Koło godziny 8.50 dotarłem do zalewu w Mostach. Przechodząc przez tamę na zalewie zrobiłem kilka zdjęć i dalej poszedłem w kierunku Białego Dworku w którym się mieści Dom Kultury.

Rajd szlakiem zielonym Bliżyn- Zagnańsk 18.01

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Rajd szlakiem zielonym z Bliżyna do Zagnańska 17.01.2015

Dziś wstałem przed 7 rano, zjadłem, ubrałem się i poszedłem na dworzec. O 7.40 wsiadłem w busa i pojechałem do Bliżyna. Stamtąd rozpoczyna się zielony szlak prowadzący do Zagnańska.  Początek dnia zapowiadał się bardzo ładnie, pojawiły się pierwsze promienie słońca.  Przystanek na którym wysiadłem znajduje się przy murowanym kościele w Bliżynie.

?>?>